ویدیو گرافی چیست ؟

تیزرها و ویدیوهای تبلیغاتی در انواع مختلفی ساخته و عرضه می شوند. که یکی از انواع آن‌ها ویدیو گرافی است. اما ویدیو گرافی چیست ؟

ویدیو گرافی یکی از پرکاربردترین نوع تیزرهای تبلیغاتی است، که اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا به دنبال تبلیغ و اطلاع رسانی برای شرکت خود هستید، این مطلب می‌تواند برای شما مفید و جذاب باشد.

مهم نیست که شما یک شرکت تازه کار یا یک کمپانی بزرگ هستید ، در هر صورت باید بهترین سبک ویدئویی مناسب خود را برای تبلیغات داشته باشید.  ویدیو گرافی یکی از انواع سبک های تیزرهای تبلیغاتی است که همه ما به ندرت در آگهی های تلویزیونی، شهری و رسانه های دیجیتال شاهد مدل های متفاوت آن هستیم.

مزایای ویدیو گرافی

ویدیو گرافیک ترکیبی از تصاویر، نوشته ها و صداهاست که جهت جذاب تر شدن کار استفاده می‌شوند؛ که این موضوع کمک زیادی به اثرگذاری محتوای تبلیغاتی خواهد کرد.

ساخت موشن گرافیک بعضا هزینه های زیاد و گزافی را بر دوش شرکت ها و افراد به خصوص کسب و کارهای نوپا می گذارد. اما ویدیوگرافیک یک تیزر تبلیغاتی اقتصادی و به صرفه می باشد که هرچند جذابیت و پویایی موشن گرافیک را ندارد اما به نحو مطلوبی در رساندن پیام تبلیغاتی عمل میکند.

زمان ساخته شدن این نوع پروژه ها نیز به نسبت موشن گرافیک و حتی فیلم ها یا آگهی های صنعتی کمتر است و بسیار سریع تر تحویل داده می‌شوند.

معمولا در این نوع پروژه ها لزومی بر داشتن فیلم برداری و تصاویر زنده نیست. اما می توان با ترکیب تصاویر واقعی و تصاویر گرافیکی روحی تازه به کار بخشید و تاثیرگذاری تبلیغات بر مخاطب را چند برابر کرد.

انواع ویدیو گرافی

ویدیوگرافـیک با فعالیت زنده

در ویدیوهای زنده شما از تصاویر واقعی و ضبط شده استفاده می کنید و می توانید با ترکیب کردن آن ها با تصاویر گرافیکی مرتبط جلوه های بصری زیبایی را برای جذب مشتری خلق کنید.

اگر شما قصد دارید که بین کسب و کارتان و مشتریان ارتباط شخصی و خوبی برقرار کنید، این روش برای شما بسیار مناسب خواهد بود زیرا تصاویر و ویدیوهایی واقعی از صحنه‌های واقعی نمایش داده می‌شوند. همچنین در این ویدیوها شما می توانید کارمندان، مشتریان و حتی خودتان را به مخاطبان نشان داده و در مورد محصولات یا خدمات خود توضیح دهید.

ترکیب ویدئو زنده با عناصر گرافیکی مزیت های زیادی دارد. از یک سو این انسان است که توضیح می دهد و از سوی دیگر گرافیک، لایه‌ی تازه و جذابی را به ویدئو می افزاید که موجب ارائه‌ی بهتر توضیحات در مورد محصول یا خدمات خواهد شد. دلیل توجه زیاد به این روش این است که قدرت درگیر کردن مخاطب و جلب اعتماد افراد را به خوبی در خود جای داده است.

ویدیوگرافیک بدون استفاده از تصاویر واقعی

در این نوع پروژه ها دیگر اثری از عناصر واقعی و زنده نیست و تنها گرافیک کار شده در پروژه است که بار سنگین القا و رساندن پیام تبلیغاتی را بر دوش می کشد. گرافیک این نوع پروژه ها ترکیبی از کاراکترها و المان های وکتوری، نوشته های متحرک و همچنین جلوه ها و افکت های بصری است. در نهایت اضافه کردن یک موزیک مناسب و افکت‌های صوتی، ویدیو گرافیک را بسیار جذاب‌تر خواهد کرد.

ویدیوگرافیک ابزاری قدرتمند در تبلیغات

اگر به دنبال روشی مناسب برای تبلیغات هستید اما در تصمیم گیری انتخاب نوع تبلیغ مردد هستید و یا تجربه و شناخت کافی راجع به انواع تبلیغات و تاثیر آن ها را ندارید؛ پیشنهاد می‌کنیم استفاده از تیزرهای ویدیوگرافیک را در دستور کار خود قرار دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.

معمولا در ساخت ویدیو گرافی ، دست طراح برای انتخاب حرکات و افکت ها باز است و مشتری می تواند آزادانه سفارش دهد و حتی درک بهتری از آن چه تحویل خواهد گرفت، داشته باشد.

باید توجه کرد که اگر در ویدیوگرافیک، فونت های درستی به کار رود و  از فرمت مناسبی برای پرداختن به متون خاص استفاده شود؛ تبلیغات شما برای همیشه در ذهن مخاطب نقش می‌بندد. به علاوه استفاده از رنگ و حرکت در کنار موسیقی و صدای مناسب، باعث می شود که ویدیو ریتم خاصی بگیرد و مخاطب از آن لذت ببرد.