تولید محتوای متنی چیست؟

با افزایش روزافزون کسب و کارها و بسط آن در حوزه اینترنت و پلتفرم­های دیجیتال، نیاز به تولید محتوا در بسترهای مختلف بیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته است. کلی­ترین و پایه­ای­ترین شکل تولید محتوا، تولید محتوا متنی است.

اگر بخواهیم متن را به ساده ترین شکل ممکن تعریف کنیم می­گوییم: متن چیزی است که از ترکیب و در کنار هم قرار گرفتن کلمات بوجود می­آید. اما تولید محتوای متنی چیزی فراتر از این تعریف صرف است. در تولید محتوای متنی ابتدا هدف خاصی تعیین می­شود؛ سپس با توجه به هدف و در راستای آن، محتوای نوشتاری تولید می­شود تا پیام از مبدا(کسب و کار شما) به مقصد(مخاطب هدف) انتقال یابد.

همان طور که گفته شد “متن” پایه­ای­ترین مدل محتوا است؛ هر یک از اشکال دیگر تولید محتوا به نوعی به این مدل مربوط می­شوند. به طور مثال اگر شما بخواهید یک کلیپ ویدئویی تولید کنید، در مرحله اول باید سناریو موضوعی که قرار است راجع به آن کلیپ ساخته شود را به صورت نوشته درآورید. یا مثلا اگر بخواهید یک پادکست یا محتوای صوتی تولید کنید، ابتدا باید متن صحبت­تان را بنویسید. به نوعی محتوای متنی پیش­نیازی­ست بر سایر انواع تولید محتوا.

به طور کلی محتوای متنی در غالب های زیر تولید می­شود:

وبلاگ نویسی

اخبار و گزارش نویسی

نوشتن متون ثابت و متغیر سایت ها

نوشتن متن برای شبکه ها اجتماعی

ترجمه

 

تولید محتوای متنی چگونه به کسب و کار شما کمک می­کند؟

در ابتدا باید گفت تقریبا تمامی کسب و کارها به محتوای متنی نیاز دارند. چه فروشگاهی که میخواهد در سطح فروش محیطی و حضوری باقی بماند و چه فروشگاهی که بخواهد چند قدم جلوتر رفته و محصولات یا خدماتش را در بستر دیجیتال به فروش برساند؛ همه کسب و کارها نیازمند جملات و به طور کلی نوشته­هایی هستند که بتوانند از طریق آن پیام خود را به مخاطب برسانند و نهایتا کالایشان را بفروشند. در بازار رقابتی و پیچیده امروز محتوای متنی تاثیر زیادی بر شیوه معرفی کسب و کار شما دارد. پس این شیوه درست تولید محتواست که باعث می­شود مخاطب جذب شما شده و در میان رقبا شما را انتخاب کند.                               

فواید تولید محتوای متنی:

افزایش ترافیک وبسایت

جذب مشتری بالقوه

رشد و توسعه کسب و کار

بهبود برندیگ

 

برای دیدن نمونه کار ها کلیک کنید

پشتیبانی خدمات ما به صورت کاملا رایگان از ۳ روش امکان پذیر است:
شبکه های اجتماعی ما:واتساپ
شماره تماس: (شماره تماس)
تیکت زدن در وبسایت:(لینک)
از هنگامی که شما درخواست خود را مطرح و ارسال می‌کنید، نهایتا طی ۲۴ ساعت به کارشناسان ما وصل شده و پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

ارزش‌گذاری برای خدماتی که ارائه می‌شود معیار واحدی ندارد و بسته به کسب و کار شما، حجم خدمات درخواستی‌تان و زمانی که برای آماده سازی نیاز دارد، متغیر است.
با پر کردن فرم بریف، کارشناسان ما با بررسی کامل شرایط، لیست دقیقی از خدمات و هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

در ابتدا با دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان، پروسه پیش تولید محتوا با دریافت مبلغی از کارفرما به عنوان پیش پرداخت شروع می‌شود.
پس از تایید توسط شما، پروسه تولید انجام و به پایان می‌رسد. پس از پایان کار، فایل نهایی محتوای تولید شده به صورت با کیفیت پس از تسویه کامل هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مدت زمان تقریبی برای تحویل پروژه …، … روز در نظر گرفته شده است. البته این زمان‌بندی به صورت پایه و اولیه محاسبه شده و با توجه به نوع درخواستی که شما در فرم بریف ثبت می‌کنید متغیر می‌باشد.