استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا فرآیند مستمر تبدیل مقاصد و اهداف تجاری به برنامه ای است که از محتوا به عنوان ابزار اصلی دستیابی به آن اهداف استفاده می کند. به عنوان یک استراتژیست محتوا، این مسئولیت شماست که اهداف بزرگتری را که در آن مشارکت دارید و همچنین “چرایی” آن ها را بدانید. محتوای مناسب برای هدف نادرست به نتایج مناسبی منجر نمی­شود.

استراتژی محتوا به صورت مجزا و ایزوله وجود ندارد. این مفهوم فقط ساختن یک تقویم محتوایی، نگارش محتوا و انتشار آن نیست. استراتزی محتوا همچنین وبلاگ داشتن هم نیست، حتی اگر پر از محتوای عالی باشد. استراتژیست محتوا یک تکه محتوای بی ربط را بر اساس درخواست تیم های فروش یا محصول منتشر نمی کند. اگر استراتژی محتوای شما با یک هدف تجاری شروع نمی شود، یک استراتژی محتوا نیست. فقط مقداری محتواست.

استراتژی محتوا یکی از مهم‌ترین اجزای استراتژی بازاریابی شما است، زیرا تعیین می‌کند برای چه کسی، توسط چه چیزی، کجا، چه زمانی و چگونه قصد دارید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. این امر بسیار گسترده تر از فهرستی از قالب ها و موضوعات است. استراتژی محتوا شامل پرسونای مشتری، نقشه‌های سفر، تقویم‌های محتوایی، ویرایش و مدیریت محتوا است.

ناحیه تمرکز استراتژی محتوا، برنامه ریزی، ایجاد، ارائه و مدیریت محتواست. محتوا نه تنها شامل متن موجود در صفحه می شود، بلکه شامل تصاویر و همچنین محتوای چند رسانه ای نیز می شود. اطمینان از داشتن محتوای مفید و قابل استفاده، که به خوبی ساختار یافته است و به راحتی پیدا می شود، برای بهبود تجربه کاربری یک وب سایت یا اپلیکیشن حیاتی است.

 

تفاوت استراتژی محتوا با استراتژی بازاریابی محتوایی دارد؟

استراتژی محتوا یک فعالیت تجاری سطح بالاتر از بازاریابی محتوا است. استراتژی محتوا نقشه راهی است که بازاریابی محتوای شما را هدایت می کند. یک تصمیم گیری است که اساساً محتوای شما بر چه کسی تأثیر می گذارد، محتوای شما چگونه از بین حجم کثیری از محتوا دیده می­شود و نتایج مطلوب را به دست می آورد. علاوه بر این، شامل تعریف معیارهای موفقیت محتوا نیز هست.

از سوی دیگر، بازاریابی محتوایی فرآیند سازماندهی، زمان‌بندی، ایجاد، انتشار و توسعه محتوا است. بازاریابی محتوایی تاکتیک هایی است که به وسیله استراتژی محتوا هدایت می­شود.

 

استراتژی محتوای شما مشخص می­کند که:

آنچه شما در تلاش برای انجام آن هستید

     کسانی که سعی در جذب آنها دارید

     چه نوع محتوایی را منتشر خواهید کرد

     چگونه محتوای شما از برند حمایت می کند

     روش هایی که محتوای شما را متمایز می­کند

     چگونه محتوای خود را تبلیغ و تقویت خواهید کرد

     معیارهایی که موفقیت را تعریف می­کنند

 

محتوایی که برای یک کسب و کار خلق می­شود باید دارای سه ویژگی اصلی باشد:

  1. معنادار باشد.
  2. کاربردی باشد.
  3. مرتبط باشد.

اگر مفهوم استراتژی محتوا را به خوبی درک کنید می­توانید اطلاعات درست را در زمان مناسب و در جای مناسب به مخاطبان ارائه کنید و تجربه خوبی از تعامل با برند خود را  برای آنها خلق کنید. در نتیجه هدف استراتژی محتوا ایجاد محتوای معنادار، منسجم، جذاب و پایدار است.

 

 

استراتژی محتوا چرا مهم است؟

داشتن یک استراتژی محتوا مهم است زیرا به شما کمک می کند تا فرایند بازاریابی محتوای سایت خود را برنامه ریزی کنید. بدون استراتژی، بسیاری از افراد از یک تاکتیک به تاکتیک دیگر می پرند. یک هفته پست هایی برای وبلاگ می نویسند، هفته بعد چند ویدیو برای یوتیوب میسازند و …. . اما شما با ارائه یک استراتژی کامل، می توانید یک برنامه دقیق برای اجرا ایجاد کنید.

در محیط وب امروزی، رساندن پیام مناسب به مشتری مناسب در زمان مناسب بسیار مهم است. رسیدن به آن نقاط تماس بسیار مهم، نیازمند استراتژی و تاکتیک های محتوای خاص برند است.

برای دیدن نمونه کار ها کلیک کنید

پشتیبانی خدمات ما به صورت کاملا رایگان از ۳ روش امکان پذیر است:
شبکه های اجتماعی ما:09981542628
شماره تماس: شماره تماس
از هنگامی که شما درخواست خود را مطرح و ارسال می‌کنید، نهایتا طی ۲۴ ساعت به کارشناسان ما وصل شده و پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

ارزش‌گذاری برای خدماتی که ارائه می‌شود معیار واحدی ندارد و بسته به کسب و کار شما، حجم خدمات درخواستی‌تان و زمانی که برای آماده سازی نیاز دارد، متغیر است.
با پر کردن فرم بریف، کارشناسان ما با بررسی کامل شرایط، لیست دقیقی از خدمات و هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

در ابتدا با دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان، پروسه پیش تولید محتوا با دریافت مبلغی از کارفرما به عنوان پیش پرداخت شروع می‌شود.
پس از تایید توسط شما، پروسه تولید انجام و به پایان می‌رسد. پس از پایان کار، فایل نهایی محتوای تولید شده به صورت با کیفیت پس از تسویه کامل هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مدت زمان تقریبی برای تحویل پروژه خدمات طراحی، 7 روز در نظر گرفته شده است. البته این زمان‌بندی به صورت پایه و اولیه محاسبه شده و با توجه به نوع درخواستی که شما در فرم بریف ثبت می‌کنید متغیر می‌باشد.