طراحی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی به وب سایتی گفته می‌شود که در آن شما می‌‌‌توانید تا محصولی که مورد نظر دارید را یافته و آن را به صورت آنلاین تهیه کنید تا برای شما ارسال شود، علاوه بر آن با ارائه شدن مشخصات محصول می‌توانید به بررسی محصولات مختلف در زمینه‌های یکسان بپردازید تا بهترین گزینه موجود برای خود را تهیه کنید. طراحی فروشگاه اینترنتی در این زمان برای مراکز خرید و فروشگاه‌ها اهمیت پیدا می‌کند

مراحل طراحی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه‌های اینترنتی با توجه به کسب و کار شما می‌توانند طرح‌ها، قابلیت‌ها و نقشه سایت‌های بسیار مختلفی داشته باشند تا سایت شما را منحصر به فرد کنند و مشتریان را در امر تهیه محصولات مناسب راهنمایی کنند. گروه خلاقیت و تولید محتوا بوم در زمینه توسعه و طراحی فروشگاه اینترنتی تجربه بسیاری دارد و می‌تواند به شما در داشتن وب سایتی خاص و منحصر به فرد کمک فراوانی کند.

ما در این قسمت به معرفی مراحل بهره‌مندی از خدمات طراحی فروشگاه اینترنتی خواهیم پرداخت تا بیشتر با این خدمت بوم آشنا شوید.

طراحی اولیه ظاهر فروشگاه آنلاین

اولین مرحله قبل از ساخت فروشگاه اینترنتی، طراحی اولیه از ظاهر سایت (رابط کاربری) می‌باشد. تیم وب مجموعه بوم با بهره‌مندی از نیروهای متخصص طراحی رابط کاربری (UI-UX) بر اساس نیازمندی‌های هر کسب و کار و همچنین درخواست‌های کارفرما می‌تواند بهترین طراحی ممکن را به کارفرما ارائه دهد.

مسئله اصلی در زمان طراحی رابط کاربری یک سایت، سهولت کاربران برای رسیدن به هدف خود در سایت و همچنین ارائه یا فروش محصولات در فروشگاه اینترنتی به ساده‌ترین و بهترین شکل ممکن است. به طور کلی طراحی فروشگاه اینترنتی باید به گونه‌ای باشد که تمام اقشار جامعه با هر سنی بتوانند از آن استفاده کنند و این مورد نشان دهنده موفقیت پروژه خواهد بود.

انتخاب پلتفرم طراحی فروشگاه اینترنتی

پس از انتخاب طرح مورد نظر و دریافت تاییدیه از کارفرما، نوبت به انتخاب سیستم مدیریت محتوا برای پیاده سازی فروشگاه اینترنتی می‌رسد. تیم طراحی سایت بوم با استفاده از دو سیستم محتوا کار طراحی فروشگاه اینترنتی را انجام می‌دهد که شامل این موارد است.

طراحی فروشگاه اینترنتی با CMS اختصاصی

یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا جهت پیاده سازی یک فروشگاه اینترنتی، طراحی اختصاصی با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی است. از مزایای استفاده از CMS اختصاصی در طراحی فروشگاه اینترنتی می‌توان به سرعت بالا، امنیت بسیار بالا، سفارشی سازی کامل بر اساس نیازهای کارفرما و همچنین سبک بودن وب سایت به دلیل سفارشی بودن اشاره نمود.

طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس از بهینه‌ترین سیستم‌های طراحی سایت می‌باشد. با قالب‌های آماده‌ای که برای این CMS وجود دارد می‌توان به راحتی طراحی فروشگاه اینترنتی را انجام داد. همچنین با پلاگین‌های متنوعی که در زمینه فروش محصولات برای وردپرس وجود دارد، پیاده‌سازی فروشگاه با این سیستم یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد.

تیم طراحی سایت بوم با تجربه موفقی که در سال‌های اخیر به دست آورده، طراحی فروشگاه اینترنتی را با استفاده از قالب‌های آماده و یا اختصاصی وردپرس به بهترین شکل ممکن اجرا می‌کند. این مسئله را در نظر داشته باشید که استفاده از این روش برای سایت‌های فروشگاهی به دلیل زمان کمتر، گزینه مناسبی است ولی معایبی همچون عدم شخصی سازی به صورت کامل نیز به همراه دارد.

اجرا و پیاده سازی فروشگاه اینترنتی

پس از انتخاب پلتفرم مورد نظر جهت طراحی فروشگاه اینترنتی و دریافت تاییدیه از کارفرما، نوبت به پیاده سازی پروژه می‌رسد. در این مرحله تیم طراحی سایت بوم  با توجه به طرح وب سایت، اقدام به طراحی سایت با توجه به نیازها و نظرات کارفرما می‌کنند. اجرای دقیق مراحل طراحی سایت طبق استانداردها به صورت کامل، نتیجه مطلوبی در پی خواهد داشت که این مورد از ویژگی‌های متمایزکننده تیم وب لاوان به شمار می‌آید.

تست، تجزیه و تحلیل سایت

پس از اجرای پروژه نوبت به تست و تحلیل فروشگاه اینترنتی مورد نظر می‌رسد. در این مرحله تیم اجرایی پروژه تمام صفحات سایت را به طور کامل چک می‌کنند تا در صورت وجود هرگونه مشکل، آن را سریعا برطرف کنند. همچنین کار تجزیه و تحلیل فروشگاه اینترنتی نیز در این مرحله صورت می‌گیرد که شامل تحلیل کارایی، سرعت بارگذاری و از همه مهمتر امنیت وب سایت است.

تست و عیب یابی یکی از مهمترین مراحل طراحی فروشگاه اینترنتی است که نشان دهنده موفقیت یا عدم موفقیت پروژه است.

ارائه گزارش پس از طراحی فروشگاه اینترنتی به کارفرما

پس از اتمام پروژه نوبت به ارائه گزارش از فرایند طراحی فروشگاه اینترنتی به کارفرما می‌رسد. در این مرحله تمام جزئیات مربوط به طراحی، انتخاب پلتفرم، پیاده سازی، تست و تجزیه و تحلیل سایت در قالب یک فایل برای کارفرما ارسال می‌شود. یکی از مواردی که در خدمات طراحی سایت بوم اهمیت ویژه‌ای دارد، تعهد به زمان‌بندی پروژه و تحویل به موقع به کارفرما است.