خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت یا بهینه سازی موتور جستجو شامل اقداماتی می‌شوند که به بهبود جایگاه و رتبه نمایش وبسایت شما در صفحه نتایج موتور جستجو می‌انجامند. در واقع پس از مرحله طراحی سایت برای هرچه بیشتر دیده شدن باید سراغ بهینه‌سازی موتور جستجو باشیم.برای درک بهتر این مسئله بهتر است با یک مثال به اهمیت این مسئله بپردازیم.

پس از اینکه شما وب سایت را برای کسب و کار خود راه اندازی کردید، مخاطبان تنها می‌توانند با وارد کردن آدرس مستقیم سایت و یا از طریق لینک در شبکه‌های اجتماعی وارد سایت شما شوند. این در صورتی است که اکثر افراد برای خرید و یا دریافت خدمات مختلف، عبارت و یا درخواست مورد نظر خود را در اینترنت جستجو می‌کنند. با جستجوی کاربر، سایت شما به آنها نمایش داده نمی‌شود و شما مشتریان بالقوه خود را از دست می‌دهید.

هدف از انجام سئو برای وب سایت، بهبود رتبه و در نتیجه نمایش سایت به کاربر در صورت جستجوی عبارت مورد نظر شما است. برای مثال اگر کسب و کار شما در حوزه فروش گوشی هوشمند باشد، با استفاده از خدمات سئو، کاربر پس از جستجوی کلمه خرید گوشی وب سایت شما را در نتایج گوگل خواهد دید.

بررسی وضعیت سایت

بسیاری از این مشتریان بالقوه از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند که همچنان سهم غالبی از بازار را در برابر سایر موتورهای جستجو در اختیار دارد. ارائه خدمات سئو سایت معمولاً با بررسی وضعیت فعلی سئو سایت آغاز می‌شود، در این مرحله ایرادات کلی سایت از جمله سرعت لود پایین، عدم استفاده مناسب از تگ‌ها و مواردی از این دست مشخص می‌شود.

در صورتی که وب سایت تازه راه‌اندازی شده باشد، بررسی وضعیت می‌تواند شامل چک کردن آدرس صفحات وب سایت، سرعت بارگذاری، بهینه‌سازی تصاویر و دیگر موارد تاثیرگذار در رتبه بندی وب سایت است. این مورد را در نظر داشته باشید که طراحی سایت و سئو با یکدیگر رابطه مستقیم داشته و هر چه طراحی سایت بهتر صورت گیرد، فرایند سئو سایت نیز به بهترین شکل ممکن اجرا خواهد شد.

چرا هر شرکتی به خدمات سئو سایت نیاز دارد؟

علی رغم رشد استفاده از شبکه‌های اجتماعی فقط 2.8٪ از ترافیک کل سایت‌ها از این کانال ایجاد می‌شود. بیشتر افراد در ابتدا برای پیدا کردن اطلاعات، محصولات، پاسخ ها یا جزئیات مربوط به کسب و کارهای محلی به سراغ موتورهای جستجو می روند. علاوه بر جستجوی اکثر کاربران در اینترنت، مسئله دیگری که طراحی سایت و سئو را برای کسب و کار به ارمغان می‌آورد، اعتبار و همچنین گسترش فضای کسب و کار است.

خدمات سئو سایت در بوم به 5 دسته اصلی تقسیم می‌شود

  • بررسی وضعیت فعلی سئوی وبسایت
  • خدمات تکنیکال سئو
  • خدمات تولید و بازاریابی محتوا
  • ایجاد لینک
  • سئوی محلی یا لوکال