طراحی محصول چیست؟

در کلّی ترین حالت طراحی محصول، فرآیند تصور، خلق و نمونه سازی محصولاتی است که مشکلات کاربران را حل می کند یا نیازهای خاص را در یک بازار معین برطرف می کند. این فرایند شامل شناسایی فرصت بازار، تعریف واضح از مسئله، ایجاد راه حل مناسب برای آن مسئله و اعتبار بخشیدن به راه حل با کاربران واقعی است.

کلید طراحی یک محصول موفق، درک مشتری نهایی است؛ شخصی که محصول برای او ساخته می شود. طراحان محصول سعی می کنند با استفاده از همدلی و آگاهی از عادات، رفتارها، ناامیدی ها، نیازها و خواسته های مشتریان بالقوه، مشکلات واقعی را برای افراد واقعی حل کنند.

در حالت ایده آل، طراحی محصول باید آنقدر بی عیب و نقص باشد که هیچ کس متوجه نشود. کاربران می توانند به طور شهودی از محصول در صورت نیاز استفاده کنند زیرا طراحی محصول نیازهای آنها را درک کرده و استفاده از آنها را پیش بینی کرده است.

شیوه‌های مطلوب طراحی محصول در طول چرخه عمر محصول خود را نشان می‌دهند. طراحی محصول در ایجاد تجربه اولیه کاربر و ارائه محصول، از مرحله تحقیقات پیش از ایده‌پردازی کاربر تا توسعه مفهومی و سپس تا نمونه‌سازی اولیه و آزمایش کاربردپذیری، ضروری است.

طراحی محصول یک اصطلاح گسترده برای تمام فرآیندهای مختلف درگیر در تولید و توسعه محصولات ملموس (فیزیکی) و ناملموس (دیجیتال) است. طراحان محصول اغلب مسئول ارائه ایده های جدید برای محصولات موجود یا خلق ایده های کاملا نوآورانه هستند. این زمینه یک رشته وسیع با تفاوت های ظریف و تخصص های مختلف است. همچنین یک فرآیند چند رشته ای است که برای ایجاد یک محصول نیازمند درک اصول و فرایندهای ساخت، مهندسی و زیبایی شناسی است.

 

چرا طراحی محصول مهم است؟

طراحی محصول تجربه منحصر به فرد و خلاقانه ای را برای مصرف کننده ایجاد می کند. در نتیجه، طراحی محصول می تواند مشتریان جدیدی را جذب کند و مشتریان وفادار ایجاد کند. طراحی یک محصول می تواند در ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی بسیار موثر باشد که به نوبه خود وفاداری قوی به برند ایجاد می کند.

طراحی محصول همچنین برای ارائه سودمندی به مصرف کننده بسیار مهم است. این بدان معناست که محصول باید ارزشی را برای کاربر خود فراهم کند. مهمترین چیز در مورد طراحی یک نتیجه موفق، طراحی آن برای مصرف کننده است که بخواهد آن را بخرد و بارها و بارها از آن استفاده کند.

طراحی محصول یک مرحله اساسی در فرآیند توسعه محصول است و طراح در این فرایند اطمینان حاصل می کند که محصول نهایی مشتری پسند، قابل ارائه و برای تولید، سودآور است.

 

 

یک طراح محصول در واقع چه می­کند؟

طراح محصول شخصی است که در چندین رشته برای طراحی نسل بعدی محصولات کار می کند. طراحان محصول وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند که یک محصول نیازهای کاربران خود را برآورده می کند، از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است و عملکرد مناسبی دارد.

طراحان محصول رهبران فکری در فضای دیجیتال هستند. آنها چشم اندازی برای برند ایجاد می کنند و مشتریان خود را به سمت آن چشم انداز راهنمایی می کنند. برای انجام این کار، آنها باید بتوانند کسب و کار مشتری خود را درک کنند – اینکه چه چیزی آن را هدایت می کند، چگونه کار می کند، و چرا پیشرفت می کند یا چه مشکلی دارد.

 

برای دیدن نمونه کار ها کلیک کنید

پشتیبانی خدمات ما به صورت کاملا رایگان از ۳ روش امکان پذیر است:
شبکه های اجتماعی ما:09981542628
شماره تماس: شماره تماس
از هنگامی که شما درخواست خود را مطرح و ارسال می‌کنید، نهایتا طی ۲۴ ساعت به کارشناسان ما وصل شده و پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

ارزش‌گذاری برای خدماتی که ارائه می‌شود معیار واحدی ندارد و بسته به کسب و کار شما، حجم خدمات درخواستی‌تان و زمانی که برای آماده سازی نیاز دارد، متغیر است.
با پر کردن فرم بریف، کارشناسان ما با بررسی کامل شرایط، لیست دقیقی از خدمات و هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

در ابتدا با دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان، پروسه پیش تولید محتوا با دریافت مبلغی از کارفرما به عنوان پیش پرداخت شروع می‌شود.
پس از تایید توسط شما، پروسه تولید انجام و به پایان می‌رسد. پس از پایان کار، فایل نهایی محتوای تولید شده به صورت با کیفیت پس از تسویه کامل هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مدت زمان تقریبی برای تحویل پروژه خدمات طراحی، 7 روز در نظر گرفته شده است. البته این زمان‌بندی به صورت پایه و اولیه محاسبه شده و با توجه به نوع درخواستی که شما در فرم بریف ثبت می‌کنید متغیر می‌باشد.