تولید محتوا

 

ساخت و تولید محتوا در بازاریابی محتوا که رویکردی استراتژیک است، با هدف ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند و مرتبط برای جذب و حفظ مخاطب انجام می‌شود. امروزه برندها با علم به اهمیت بازاریابی محتوا با گذر از روش‌های سنتی برای تبلیغات و معرفی کالا و خدمات‌شان، به شبکه‌های اجتماعی رو آورده‌ند و موفقیت و پیشرفت خود را در گرو پیشرفت در این زمینه می‌دانند. از این رو خدمات تولید محتوا اهمیت ویژه‌ای یافته‌اند. اما نکته مهم این است که تولید محتوا در زمان و در کانال مناسب باید انجام شود که باعث پیشرفت کسب و کار شود.

این‌که تولید محتوا چیست و باید بر چه اساسی انجام شود، سوالی است که می‌تواند دغدغه اصلی شما باشد. در این صفحه از خدمات بوم ما به مفهوم تولید محتوا اشاره خواهیم کرد و همچنین به معرفی مراحلی که باید برای تهیه آن طی شود، می‌پردازیم.

تولید محتوا چیست؟

محتوای مفید باید هسته‌ی فعالیت‌های بازاریابی شما باشد چرا که اصلی‌ترین عامل موفقیت در اقدامات مربوط به بازاریابی دیجیتال، تولید محتوای هدفمند با کیفیت بالا و قابلیت جذب مخاطب و اثرگذاری بالاست که برای کسب و کار شما ترافیک هدف‌مند ایجاد می‌کند. شرکت تبلیغاتی بوم با ایجاد استراتژی قدرتمند و رعایت اصول و استانداردهای سئو محتوا به شما در رتبه بندی بهتر در صفحات گوگل کمک می‌کند.

برای توضیح تولید محتوا بهتر است با یک مثال پیش برویم. فرض کنید شما یک کسب و کار فعال با هدف فروش محصول و یا ارائه خدمات خود به مشتریان هدف را دارید. با استفاده از تولید محتوا شما خود را به مشتریان بالقوه (هدف) معرفی می‌کنید و راهی برای رسیدن مشتری به محصولات خودتان باز می‌کنید. این محتوای تولید شده شامل انواع مختلفی از محتوا مانند تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی و یا محتوای وب سایت می‌شود.

کاری که ما در بوم انجام می‌دهیم شناسایی کلمات کلیدی حوزه کسب و کار شما و سپس مشخص کردن استراتژی متناسب با آن است که در نهایت منجر به بهینه‌سازی محتوا در موتورهای جستجو شود. به همین دلیل بازاریابی محتوا به روشی محبوب برای دستیابی و جذب مخاطبان هدف خود تبدیل شده است. لازم است بدانید حتی اگر شما بهترین طراحی را داشته باشید اما محتوای جذابی نداشته باشید آسیب جبران ناپذیری به کسب و کار خود وارد می‌کنید. برای مشاهده نمونه کارهای بوم می‌توانید به سایت بوم مراجعه کنید.

انواع خدمات تولید محتوا آژانس دیجیتال مارکتینگ بوم

شرکت تبلیغاتی بوم با بهره‌مندی از نیروهای متخصص و باتجربه در زمینه تولید و مدیریت محتوا می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در توسعه برند و همچنین جذب مخاطب بیشتر داشته باشد. حال که با مفهوم کلی تولید محتوا آشنا شدید، نوبت به معرفی انواع خدمات محتوایی می‌رسد که مجموعه بوم به مشتریان خود ارائه می‌دهد. به طور کلی تولید محتوا به دو فرم محتوای متنی و محتوای گرافیکی صورت می‌گیرد. هر یک از این محتواها نیز برای پلتفرم خاصی تهیه شده و می‌تواند براساس مخاطب خاص آن پلتفرم  متفاوت باشد.