کمپین 360 چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

احتمالا با شنیدن کلمه 360 اولین چیزی که به ذهنتان می­رسد “دایره” است. 360 در این ترکیب یعنی پوشش کامل و جامع. یعنی در این نوع تبلیغ تمامی رسانه های موجود (آفلاین و غیر آفلاین) در راستای رساندن پیامی خاص از یک کمپین بازاریابی  به کار گرفته می­شوند، تا آن پیام به بهترین روش ممکن به مخاطب انتقال داده شود. در مدل های دیگر تبلیغات، بسته به هدف تبلیغ، ممکن است فقط از یک رسانه برای رساندن پیام استفاده شود؛ اما این روش ممکن است همیشه کارآمد نباشد. در مدل تبلیغ 360 مهم نیست مخاطب شما کجاست؛ هر جا که باشد و در حال انجام هر کاری که باشد، پیام کمپین شما را به نوعی درخواهد یافت؛ از طریق رادیو، تلویزیون، بنرهای تبلیغاتی، صفحات مجازی و… برای کسب و کارهای امروزی، این عنصر رقابتی مهمی­ست زیرا باعث می­شود فرد هر جا که می­رود پیام برند شما را دیده و در ذهنش ماندگار شود. از آنجایی این نوع از تبلیغ گستردگی زیادی دارد، هزینه زیادی هم طلب می­کند؛ پس چرا و چه زمانی باید از این کمپین استفاده کنیم؟ همان­طور که گفته شد مهم­ترین جنبه کمپین 360 درجه این است که تبلیغات در هر دو بستر آنلاین و آفلاین صورت می­پذیرد. در این کمپین پیام­رسانی در تمامی بستر­ها، به صورت موازی صورت می­گیرد و از آنجایی که همه این رسانه­ها در پی رساندن یک پیام واحد هستند، یکپارچگی در محتوا وجود دارد. یعنی مثلا شعار تبلیغاتی یکسان است و در غالب های رنگی ثابت ارائه می­شود. وقتی شما با تبلیغات همه­جانبه جایی از ذهن مخاطب را مخصوص خود می­کنید، به نوعی او را مشتری بالقوه خود کرده اید؛ بعدا که این مشتری بالقوه با محرکی از سمت کسب و کار شما مواجه شود، مشتری واقعی شما خواهد شد.

 معمولا از این نوع تبلیغات هنگامی استفاده می­شود که برند شما محصول یا خدمت جدیدی ساخته است یا می­خواهد در راستای برندسازی دوباره خبر جدیدی را به گوش مخاطبان برساند. مثلا به مشتریان اعلام کند فرصت فروش ویژه­ای که تا پیش از یک ماه بود، به دو ماه افزایش یافته است.

هدف نهایی هر استراتژی بازاریابی، مخصوصا کمپین 360 درجه، رسیدن به بیشترین میزان نرخ بازگشت سرمایه است؛ در نتیجه برنامه­ریزی برای ایجاد آن باید در غالب یک استراتژی هدفمند صورت گیرد. گروه خلاقیت و تولید محتوای بوم شما را در طراحی و اجرای هرچه بهتر این کمپین همراهی می­کند.

برای دیدن نمونه کار ها کلیک کنید

پشتیبانی خدمات ما به صورت کاملا رایگان از ۳ روش امکان پذیر است:
شبکه های اجتماعی ما:09981542628
شماره تماس: شماره تماس
از هنگامی که شما درخواست خود را مطرح و ارسال می‌کنید، نهایتا طی ۲۴ ساعت به کارشناسان ما وصل شده و پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

ارزش‌گذاری برای خدماتی که ارائه می‌شود معیار واحدی ندارد و بسته به کسب و کار شما، حجم خدمات درخواستی‌تان و زمانی که برای آماده سازی نیاز دارد، متغیر است.
با پر کردن فرم بریف، کارشناسان ما با بررسی کامل شرایط، لیست دقیقی از خدمات و هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

در ابتدا با دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان، پروسه پیش تولید محتوا با دریافت مبلغی از کارفرما به عنوان پیش پرداخت شروع می‌شود.
پس از تایید توسط شما، پروسه تولید انجام و به پایان می‌رسد. پس از پایان کار، فایل نهایی محتوای تولید شده به صورت با کیفیت پس از تسویه کامل هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مدت زمان تقریبی برای تحویل پروژه خدمات طراحی، 7 روز در نظر گرفته شده است. البته این زمان‌بندی به صورت پایه و اولیه محاسبه شده و با توجه به نوع درخواستی که شما در فرم بریف ثبت می‌کنید متغیر می‌باشد.